Desktop PC Core i5 4th Gen 8GB RAM
-12%
Price in Bangladesh
৳14,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-4590 4th Gen |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Gigabyte H-81M |
| Monitor | Gigasonic 19-Inch LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR-3 |
| Hard Disk | 256GB SSD SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Build In On HD Board |
| Keyboard | Gaming Keyboard |
| Mouse | Gaming Mouse |
| Casing | OVO RGB |
📖 Overview
Desktop standard PC has an Intel 4th generation Core i5 processor, Gigabyte H-81M motherboard, Gigasonic 19-inch LED Monitor, 8GB DDR-3 RAM, 256GB SSD SATA, Build HD Board Graphics Card, Gaming Keyboard, and Gaming Mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 4th Gen 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★