Desktop Core i5 4th Gen 8GB RAM 120GB SSD 19" LED PC
-11%
Price in Bangladesh
৳13,400
from 1 seller
The lowest price of Desktop core i5 4th gen 8gb ram 120gb ssd 19" led pc in Bangladesh is ৳13,400 only. Buy Desktop core i5 4th gen 8gb ram 120gb ssd 19" led pc at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 12%
৳15,200
৳ 13,400
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-4400 4th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 2.80 GHz up to 3.30 GHz, 4M Cache |
| Main Board | Asus H81M-K |
| Monitor | 19-Inch LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR3 1600MHz |
| Hard Disk | WD Green 120GB |
| Disk Type | SSD |
| Audio / Speaker | On Board |
| Networking | LAN / USB / Wi-Fi |
| Keyboard | USb Standard |
| Mouse | USB Mouse |
| Modem | 3G / 4G Support |
| Casing | ATX |
📖 Overview
The desktop PC has an Asus H81M-K motherboard, and an Intel Core i5-4400 4th generation processor with a maximum turbo frequency of 3.30 GHz. It included 120GB SSD storage capacity and 8GB RAM. It also comes with a USB keyboard, mouse, and one pair of speaker.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Core i5 4th Gen 8GB RAM 120GB SSD 19" LED PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★