Desktop PC Core i5 6th Gen 22" Monitor / 16GB RAM
-4%
Price in Bangladesh
৳28,700
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen 22" monitor / 16gb ram in Bangladesh is ৳28,700 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen 22" monitor / 16gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 4%
৳30,000
৳ 28,700
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-6500 6th Gen |
| Processor Speed | 3.20GHz, 6M Cache |
| Main Board | Asus H110M C2 NVMe |
| Monitor | Hikvision DS-D5022F2-2P2/CBD 22" 100Hz Full HD IPS Monitor |
| RAM | 16GB DDR-4 2666 MHz |
| Hard Disk | 512GB NVMe SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 8GB Build In On HD Board |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | IMICE AN-300 RGB Gaming Keyboard |
| Mouse | IMICE AN-300 RGB Mouse |
| Casing | Gaming Lighting RGB Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
The desktop computer includes an Intel Core i5 6th generation processor, 16GB of DDR4 RAM with 2666MHz speed, 512GB NVMe SSD, an Asus H110M C2 NVMe motherboard, and a Gaming Lighting RGB Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 22" Monitor / 16GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★