R
R Computer Plus
12 November 2023 07.52 PM
Overall
★★★★★
Good
No sellers currently available. Check back soon.
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-6585R 6th Generation |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 3.60 GHz |
| Main Board | Gigabyte GA-H110M S2PV DDR4 6th Gen |
| Monitor | HP M22F 22-inch LED 4K |
| RAM | Samsung 16GB DDR4 2666MHz |
| Hard Disk | Samsung 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | intel 8GB Graphics Built in on board |
| Optical Drive | Yes |
| Audio / Speaker | Built-in Speaker |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | Wired |
| Mouse | Wired |
| Casing | Gigason |
| Software | Windows |
| Other Features | Power Supply ATX 24 pin 500watt |
Good
You need to be logged in to set a price alert.
Your account has no email address. Please add one in your profile to receive price alerts.
We'll email you when any seller's price drops to or below your target.
We'll email you when the price drops to or below.
Pick 1 product to compare side-by-side with Desktop PC Core i5 6th Gen with HP 22" FHD Monitor.
No location data available for this page.