Desktop Intel Core i7 6th Gen 250 GB SSD 8GB RAM
-7%
Price in Bangladesh
৳18,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop intel core i7 6th gen 250 gb ssd 8gb ram in Bangladesh is ৳18,000 only. Buy Desktop intel core i7 6th gen 250 gb ssd 8gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 8%
৳19,500
৳ 18,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-6700 6th gen processor |
| Processor Speed | 3.40 GHz, 8 MB Cache |
| Main Board | Asus H-110M C2 NVME |
| Monitor | Not Included |
| RAM | Ram DDR4 8GB 2666 Bus |
| Hard Disk | SSD NVME 250GB HP |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Graphics Built in 2GB |
| Audio / Speaker | Realtek GbE LAN chip |
| Networking | 10/100/1000 Mbps |
| Keyboard | Gaming RGB |
| Mouse | RGB Gaming |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | RGB Casing Mini Gaming OVO 2 fan Front Side |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC is powered by Intel Core i7-6700 6th generation processor. It has 8GB DDR3 RAM, 250GB SSD, an Asus H-110M C2 NVME motherboard, and an OVO ATX power supply.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Intel Core i7 6th Gen 250 GB SSD 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★