Desktop PC Core i7 6th Gen 8GB RAM Asus H110M-K
-4%
Price in Bangladesh
৳22,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 6th gen 8gb ram asus h110m-k in Bangladesh is ৳22,500 only. Buy Desktop pc core i7 6th gen 8gb ram asus h110m-k at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 4%
৳23,500
৳ 22,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-6700 6th Generation |
| Processor Speed | Up to 4.20 GHz, 8M Cache |
| Main Board | Asus H110M-K main board |
| Monitor | China 19 inch LED Monitor |
| RAM | 16GB DDR4 2666MHZ |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | DVD R/W |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | OVO RGB 3708 ATX Thermal |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC features Intel core i7-6700 6th generation processor, Asus H110M-K main board, 16GB DDR4 RAM, 256GB SSD storage capacity, China 19 inch LED monitor, and OVO RGB 3708 ATX casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 6th Gen 8GB RAM Asus H110M-K and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★