Intel Core i7 7th 16GB RAM 256GB SSD Gaming PC
-4%
Price in Bangladesh
৳29,500
from 1 seller
The lowest price of Intel core i7 7th 16gb ram 256gb ssd gaming pc in Bangladesh is ৳29,500 only. Buy Intel core i7 7th 16gb ram 256gb ssd gaming pc at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 5%
৳31,000
৳ 29,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-7700 7th Gen |
| Processor Speed | 8M Cache, Up To 4.20 GHz |
| Main Board | Gigabyte H110M S2P |
| Monitor | MSI 21.5Inch IPS Borderless Gaming |
| RAM | 8 x 2=16GB DDR4 |
| Hard Disk | Kingspec 256GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 630 |
| Audio / Speaker | Realtek HD Audio Driver |
| Networking | 10/100 Ethernet LAN |
| Keyboard | Hi Power USB |
| Mouse | HP Mouse USB |
| Modem | No |
| Casing | Hi Power RGB Gaming |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop gaming PC has Intel core i7 7th generation processor, 16GB DDR4 RAM, 256GB SSD, Gigabyte H110M S2P motherboard, MSI 21.5-inch IPS borderless gaming monitor, and Hi-Power RGB gaming casing.
Be the first to review
Share your experience with Intel Core i7 7th 16GB RAM 256GB SSD Gaming PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★