Gaming PC Core i7 7th Gen 16GB RAM 1TB SSD
-7%
Price in Bangladesh
৳25,000
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i7 7th gen 16gb ram 1tb ssd in Bangladesh is ৳25,000 only. Buy Gaming pc core i7 7th gen 16gb ram 1tb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 7%
৳27,000
৳ 25,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-7700 7th Gen |
| Processor Speed | 4.20 GHz |
| Main Board | X-STAR B365 PRO |
| Monitor | 22" LED Atlas Brand |
| RAM | 16GB DDR4 2666 Bus |
| Hard Disk | 1TB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-in 2GB Graphics |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | 100/1000MBPS Lan Port |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | RGB Gaming Casing Mini |
| Software | Windows |
📖 Overview
This Desktop PC has an Intel core i7 7th generation processor, X-STAR B365 PRO Main Board, 1TB SDD, 16GB DDR4 desktop RAM, USB Standard Keyboard, USB Standard Mouse, and RGB Mini Gaming Casing.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i7 7th Gen 16GB RAM 1TB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★