Desktop PC Core i3 3rd Gen 8GB RAM 128GB SSD
-11%
Price in Bangladesh
৳7,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 3rd gen 8gb ram 128gb ssd in Bangladesh is ৳7,500 only. Buy Desktop pc core i3 3rd gen 8gb ram 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 12%
৳8,500
৳ 7,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 3rd Gen |
| Processor Speed | Base Frequency 3.2 GHz Up to 3.6 GHz |
| Main Board | H61 Intel Chip |
| RAM | 8GB DDR3 |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in Intel Graphics |
| Audio / Speaker | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbit/100 Mbit) |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | Hi Power X1 |
| Mouse | HP USB |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | Gig sonic Brand Micro ATX |
| Software | Windows 10 ORGINAL |
📖 Overview
This Desktop PC has an Intel core i3 3rd generation processor, H61 Intel Chip motherboard, Hi-Power X1 keyboard, and HP USB mouse. It comes with 8GB of RAM and 128GB of SSD.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 3rd Gen 8GB RAM 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★