Desktop Office PC Intel Core i3 4th Gen 4GB RAM 500GB HDD
-14%
Price in Bangladesh
৳11,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop office pc intel core i3 4th gen 4gb ram 500gb hdd in Bangladesh is ৳11,500 only. Buy Desktop office pc intel core i3 4th gen 4gb ram 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 15%
৳13,500
৳ 11,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-4130 4th Generation Processor |
| Processor Speed | Base Frequency 3.4 GHz, 3MB Cache |
| Main Board | H-81M |
| Monitor | 19" LED Monitor |
| RAM | 4 GB DDR4 1600 BUS |
| Hard Disk | 500 GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel HD 4600 (4GB Building ) on Board |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | 10/100Mbps LAN |
| Keyboard | USB Standard Keyboard |
| Mouse | USB Optical Mouse |
| Modem | 2G / 3G / 4G Support |
| Casing | ATX Thermal |
📖 Overview
Desktop office PC has Intel core i3 4th generation processor, H81M motherboard, 4 GB desktop PC RAM, 500 GB hard disk drive, ATX thermal casing, USB keyboard and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Office PC Intel Core i3 4th Gen 4GB RAM 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★