Desktop PC Core i3 10th Gen 16GB RAM 512GB SSD
-5%
Price in Bangladesh
৳26,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 10th gen 16gb ram 512gb ssd in Bangladesh is ৳26,000 only. Buy Desktop pc core i3 10th gen 16gb ram 512gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 5%
৳27,500
৳ 26,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-10105 10th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 3.60GHz up to 4.30 GHz, Cores 4 & Threads 8, 6M Cache |
| Main Board | Gigabye H-410M |
| Monitor | 19" LED Monitor |
| RAM | DDR-4 16GB 3200MHz |
| Hard Disk | 512GB NVME |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD 630 Graphics |
| Audio / Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | Gigabit LAN 10/ 100/ 100Mbps, RJ 45 Por |
| Casing | Standard Casing |
📖 Overview
This custom-built desktop comes with a Gigabyte H-410M motherboard, Intel Core i3 10th generation processor, 16GB RAM, 512B SSD storage capacity, 19" LED monitor, Intel UHD 630 Graphics, and standard casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 10th Gen 16GB RAM 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★