Desktop PC Core i3 10th Gen 8GB RAM 250GB SSD
-3%
Price in Bangladesh
৳37,300
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 10th gen 8gb ram 250gb ssd in Bangladesh is ৳37,300 only. Buy Desktop pc core i3 10th gen 8gb ram 250gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 3%
৳38,500
৳ 37,300
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core i3-10100 10th Gen Processor |
| Processor Speed | 3.4GHz, 6MB Smart Cache |
| Main Board | Gigabyte H410M |
| Monitor | 19" HD LED |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 250GB NVME SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD 630 Graphics Card |
| Audio / Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | Gigabit LAN 100/ 100, RJ 45 Port |
| Keyboard | USB Gaming |
| Mouse | USB Gaming |
| Modem | Support USB 3G/4G |
| Casing | ATX Thermal Casing with 500Watt Power Supply |
📖 Overview
This desktop PC features a fast Core i3 10th generation processor, gigabyte H410 mainboard, 8GB of DDR4 RAM, and 250GB of SSD, as well as a 19" HD LED display. It has an Intel UHD 630 graphics card and a 550-watt power supply in a conventional ATX thermal casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 10th Gen 8GB RAM 250GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★