Desktop PC Core i3 10th Gen MSI Pro-H410 / 8GB DDR4
Price in Bangladesh
৳24,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 10th gen msi pro-h410 / 8gb ddr4 in Bangladesh is ৳24,500 only. Buy Desktop pc core i3 10th gen msi pro-h410 / 8gb ddr4 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 24,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 10th Generation |
| Processor Speed | 3.60 GHz |
| Main Board | MSI Pro-H410 |
| Monitor | Value-Top S22IFR100 21.5" 100Hz FHD IPS Monitor |
| RAM | 8GB DDR-4 |
| Hard Disk | 500GB SSD NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB built-in HD Graphics |
| Audio / Speaker | Built-in |
| Networking | Built-in |
| Keyboard | IMICE AN-300 RGB Gaming Keyboard |
| Mouse | AN-300 Mouse |
| Casing | ATX Strong casing |
📖 Overview
This desktop PC arrives with a 22" LED Value Top Monitor Full HD, an Intel Core i3 10th Generation processor, 3.60 GHz speed, and an MSI Pro-H410 motherboard. It has 8GB DDR-4 RAM, 500GB SSD NVMe HDD, a 4GB built-in HD graphics card, ATX Strong casing, and Windows 10 64 Bit Pro software.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 10th Gen MSI Pro-H410 / 8GB DDR4 and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★