Desktop PC Core i3 12th Gen 8GB RAM / 128GB SSD
-10%
Price in Bangladesh
৳33,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 12th gen 8gb ram / 128gb ssd in Bangladesh is ৳33,500 only. Buy Desktop pc core i3 12th gen 8gb ram / 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 11%
৳37,500
৳ 33,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 12th Gen |
| Processor Speed | Base Frequency 3.30GHz Maximum Turbo Frequency 4.30GHz Cache 12MB Intel Smart Cache |
| Main Board | MSI H-610M |
| Monitor | Redmi 21.5" LED FHD |
| RAM | 8GB 3200 Bus |
| Hard Disk | 128GB NVME SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 730 |
| Audio / Speaker | HD Realtek Port |
| Networking | 100/1000Gbps |
| Keyboard | Xpress / Giga Sonic |
| Mouse | Giga Sonic USB |
| Modem | 3G/4GB Modem Support |
| Casing | Value Top Casing |
📖 Overview
This desktop PC features an Intel Core i3 12th Gen processor, a 12 MB Intel Smart Cache, a Msi H-610M main board, a Redmi 21.5" LED FHD monitor, 8GB RAM, 128GB SSD, Intel UHD Graphics 730 graphics card, HD Realtek audio/speaker, networking, Xpress keyboard and mouse, and top casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 12th Gen 8GB RAM / 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★