Desktop PC Core i3 12th Gen 8GB RAM 128GB SSD
-2%
Price in Bangladesh
৳34,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 12th gen 8gb ram 128gb ssd in Bangladesh is ৳34,500 only. Buy Desktop pc core i3 12th gen 8gb ram 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 3%
৳35,500
৳ 34,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 12th Gen |
| Processor Speed | Base Frequency 3.30 GHz Maximum Turbo Frequency 4.30 GHz Cache 12 MB Intel Smart Cache |
| Main Board | Msi H-610M |
| Monitor | Redmi 21.5" LED FHD |
| RAM | 8GB 3200 Bus |
| Hard Disk | SSD 128GB NVME |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 730 Base Frequency 300MHz Max Dynamic Frequency 1.40GHz |
| Audio / Speaker | HD Realtek Port |
| Networking | 100/1000GBPS |
| Keyboard | Xpress Brand / Giga sonic |
| Mouse | USB Giga sonic |
| Modem | 3G/4GB Modem Support |
| Casing | Value Top Casing |
📖 Overview
Desktop PC features Intel Core i3-12100 12th Gen Alder Lake processor with a maximum turbo frequency of 4.30 GHz. The desktop included an MSI H-610M motherboard. It has a Redmi 21.5" LED FHD monitor, 8GB RAM, and 128GB NVMe M.2 that can run very smoothly. It also desktop comes with a Giga sonic mouse and keyboard.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 12th Gen 8GB RAM 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★