Desktop PC Core i3 12th Gen 8GB RAM 256GB SSD
-12%
Price in Bangladesh
৳27,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 12th gen 8gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳27,000 only. Buy Desktop pc core i3 12th gen 8gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 13%
৳31,000
৳ 27,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 2th Gen |
| Processor Speed | 2M Cache, 3.30 GHz to 4.30 GHz |
| Main Board | MSI PRO H610M-G |
| RAM | 8GB 3200MHz DDR4 |
| Hard Disk | 256GB M.2 PCIe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-In On Board 4GB HD Graphic |
| Optical Drive | Optical Drive DVD-RW Drive |
| Audio / Speaker | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbit/100 Mbit) |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | HP USB keyboard |
| Mouse | HP USB Mouse |
| Casing | Value-Top V900 Micro-ATX Mini Tower Gaming Casing |
| Software | Free DOS |
📖 Overview
This Desktop PC features an Intel Core i3 12th Gen processor with a maximum base frequency of 4.30 GHz. It has an MSI PRO H610M-G motherboard, 8GB DDR4 RAM, 256GB SSD, Value-Top V900 micro-ATX mini tower gaming casing, USB keyboard & USB Mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 12th Gen 8GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★