Desktop PC Core i3 1st Gen 8GB DDR3 RAM
-47%
Price in Bangladesh
৳4,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 1st gen 8gb ddr3 ram in Bangladesh is ৳4,500 only. Buy Desktop pc core i3 1st gen 8gb ddr3 ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 47%
৳8,500
৳ 4,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 1st Generation |
| Processor Speed | 3.20GHz Clock Speed, 4M Cache |
| Main Board | Asrock H55M |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR3 1333MHz |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 630 |
| Audio / Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Casing | ATX Thermal Casing |
📖 Overview
This Desktop PC comes with a core i3 1st generation processor and includes 8GB DDR3 RAM & 128GB SATA storage capacity. It also has an ASROCK H-55 motherboard, intel HD graphics 630, intel heavy strong cooler, and ATX thermal view one casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 1st Gen 8GB DDR3 RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★