Desktop PC Core i3 3rd Gen 4GB RAM / 128GB SSD 17" LED
-23%
Price in Bangladesh
৳10,350
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 3rd gen 4gb ram / 128gb ssd 17" led in Bangladesh is ৳10,350 only. Buy Desktop pc core i3 3rd gen 4gb ram / 128gb ssd 17" led at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mohakhali, Dhaka
Save 24%
৳13,550
৳ 10,350
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-G-3220 3rd Generation |
| Processor Speed | 3.30GHz Clock Speed, 3MB Cache |
| Main Board | Esonic H61 DDR3 |
| Monitor | Esonic 17" LED |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 128GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD 3000 Graphics |
| Networking | 10/100/1000 |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Optical |
| Casing | ATX Casing with Power Supply |
📖 Overview
Desktop PC comes with Esonic H61 DDR3 motherboard, Intel Core i3 3rd generation processor, Esonic 17" LED monitor, 4GB RAM, 128GB SSD storage capacity, and ATX Strong Heavy Colorful casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 3rd Gen 4GB RAM / 128GB SSD 17" LED and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★