Desktop PC Core i3 3rd Gen 4GB RAM / 500GB HDD
-8%
Price in Bangladesh
৳10,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 3rd gen 4gb ram / 500gb hdd in Bangladesh is ৳10,500 only. Buy Desktop pc core i3 3rd gen 4gb ram / 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 9%
৳11,500
৳ 10,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 3rd Generation |
| Processor Speed | 3.30GHz with 3MB cache |
| Main Board | Intel Chip H-61M |
| Monitor | Monitor 19" LED Display |
| RAM | 4GB |
| Hard Disk | HDD 500GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-In HD Graphic |
| Audio / Speaker | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbit / 100 Mbit) |
| Networking | 100/1000MBPS |
| Keyboard | Havit |
| Mouse | Standard USB Mouse |
| Casing | Giga sonic Micro ATX |
📖 Overview
This Desktop PC has an Intel Core i3 3rd generation processor, 500GB hard disk drive, 4GB RAM, 19" LED display, standard keyboard and USB mouse, and ATX thermal casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 3rd Gen 4GB RAM / 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★