Desktop PC Core i3 3rd Gen 4GB DDR3 / HP-H61 MB
Price in Bangladesh
৳4,800
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core i3 3rd Gen |
| Processor Speed | 3.30 GHz |
| Main Board | HP-H61 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 4GB DDR-3 1600 MHz |
| Hard Disk | 500GB HDD |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 2GB Build In HD Graphics |
| Audio / Speaker | Built-in Speaker |
| Casing | HP Brand Mid Range Strong Casing |
📖 Overview
This desktop PC arrives with an Intel Core i3 3rd Gen processor, 3.30 GHz speed, HP H*61 main board, 4GB DDR-3 RAM, 500GB HDD, 2GB built-in graphics card, built-in speaker, and HP Brand mid-range strong casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 3rd Gen 4GB DDR3 / HP-H61 MB and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★