Desktop PC Core i3 3rd Gen 4GB RAM 128GB SSD
-11%
Price in Bangladesh
৳5,200
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 3rd gen 4gb ram 128gb ssd in Bangladesh is ৳5,200 only. Buy Desktop pc core i3 3rd gen 4gb ram 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 12%
৳5,900
৳ 5,200
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core i3 3rd Gen |
| Processor Speed | Up to 2.50GHz |
| Main Board | HP-H61 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 4GB DDR3 ( 1600 MHz ) |
| Hard Disk | 128GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board Graphic |
| Keyboard | N/A |
| Mouse | N/A |
| Casing | HP Brand ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This Desktop PC comes with a powerful Intel Core i3 3rd generation processor with a processor speed up to 2.50GHz, HP-H61 motherboard, 4GB DDR3 ( 1600 MHz ) RAM, 128GB SATA SSD, 2GB build-in HD board graphics, Windows 10 64 Bit Pro software, and HP brand ATX strong casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 3rd Gen 4GB RAM 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★