Desktop PC Core i3 3rd Gen 8GB RAM 1TB SSD
Price in Bangladesh
৳12,600
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 3rd gen 8gb ram 1tb ssd in Bangladesh is ৳12,600 only. Buy Desktop pc core i3 3rd gen 8gb ram 1tb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 12,600
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 3rd Gen |
| Processor Speed | Up to 3.30GHz |
| Main Board | H61 Asus 3Gen |
| Monitor | Dell 19-inch LED Used Monitor (2 Mark) |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 1TB (Used) |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in 4GB Graphics |
| Optical Drive | Yes |
| Audio / Speaker | Yes |
| Networking | Wi-Fi + Data |
| Keyboard | Yes |
| Mouse | HP |
| Casing | OVO Casing |
| Software | Windows 10+11 Pro |
📖 Overview
This Desktop PC features a Intel Core i3 3rd generation processor, up to 3.30GHz processor speed, H61 Asus 3Gen motherboard, Dell 19-inch LED used monitor (2 Mark), 8GB RAM, 1TB SSD, built-in 4GB graphics, Wi-Fi + Data notworking, keyboard, HP mouse, Windows 10+11 Pro software and OVO casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 3rd Gen 8GB RAM 1TB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★