Desktop PC Core i3 3rd Gen 128GB SSD 17" Monitor
-17%
Price in Bangladesh
৳11,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 3rd gen 128gb ssd 17" monitor in Bangladesh is ৳11,500 only. Buy Desktop pc core i3 3rd gen 128gb ssd 17" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 18%
৳14,000
৳ 11,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 3rd Gen |
| Processor Speed | 3.30GHz Base Frequency |
| Main Board | Esonic-H61 |
| Monitor | 17" LED China Monitor |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Intel HD Graphics |
| Keyboard | Standard |
| Mouse | Standard |
| Casing | RGB Gaming Case |
📖 Overview
This Desktop PC comes with an Intel core i3 3rd generation processor that can generate 3.30GHz base frequency speed which is capable of maintaining a smooth performance while operating multiple tasks. The PC also features a 17" LED screen, 4GB RAM, 128GB HDD, 2GB Intel HD graphics card, Esonic-H61 motherboard, keyboard & mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 3rd Gen 128GB SSD 17" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★