Desktop PC Core i3 3rd Gen Gigabyte-H61 & Esonic 17"
Price in Bangladesh
৳10,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 3rd gen gigabyte-h61 & esonic 17" in Bangladesh is ৳10,500 only. Buy Desktop pc core i3 3rd gen gigabyte-h61 & esonic 17" at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 10,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-3240 3rd Gen |
| Processor Speed | 3.40GHz |
| Main Board | Gigabyte-H61 |
| Monitor | Esonic 17 Inch LED Monitor |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 2GB Built-in HD Graphics |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | 100/1000MBPS Lan Port/Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | OVO Casing |
📖 Overview
This Desktop PC arrives with an Intel Core i3 3rd generation processor that has a frequency speed of 3.40GHz. The PC also includes a Gigabyte-H61 Motherboard, 8GB RAM, 128GB SSD, a USB Standard Keyboard, and an OVO Black Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 3rd Gen Gigabyte-H61 & Esonic 17" and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★