Desktop PC Core i3 3rd Gen with 19" LED Monitor
-18%
Price in Bangladesh
৳9,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 3rd gen with 19" led monitor in Bangladesh is ৳9,000 only. Buy Desktop pc core i3 3rd gen with 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 18%
৳11,000
৳ 9,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 3rd Gen |
| Processor Speed | 3.30GHz, 3MB Smart Cache |
| Main Board | Gigabyte H-61M DS2 |
| Monitor | Giga Sonic 19" LED (1 Mark /Spot) |
| RAM | SK Haynix DDR3 4GB |
| Hard Disk | 128GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Graphics Intel HD 2000 |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | 100/1000MBPS LAN Port |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | Casing Mini Used Black Color |
| Software | Win 10 Active |
📖 Overview
This Desktop PC features an Intel Core i3 3rd Gen processor with 3.30GHz, 3MB Smart Cache, Gigabyte H-61M motherboard, 4GB RAM, 128GB SSD, a 19" LED monitor, Graphics Intel HD 2000, HD Audio Port, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 3rd Gen with 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★