Desktop PC Core i3 4th Gen 4GB RAM 120GB SSD
-10%
Price in Bangladesh
৳10,730
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 4th gen 4gb ram 120gb ssd in Bangladesh is ৳10,730 only. Buy Desktop pc core i3 4th gen 4gb ram 120gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 11%
৳12,000
৳ 10,730
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 4th Generation |
| Processor Speed | Up to 3.40 GHz |
| Main Board | Gigabyte-H81 |
| Monitor | Samsung 19" Full Fresh Monitor |
| RAM | 4GB DDR3 ( 1600 MHz ) |
| Hard Disk | 120GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board Graphic |
| Audio / Speaker | New Hi Power D7 Speaker |
| Networking | New Aptech AP-Wa103N 300 Mbps Mini Wireless N USB Adapter |
| Keyboard | New Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | New HP M10 Wired Mouse |
| Casing | ATX Black Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro Update Version Actives |
📖 Overview
This Desktop PC comes with a powerful Intel Core i3 4th generation processor that has a processor speed up to 3.40 GHz, Gigabyte-H81 motherboard, Samsung 19" full fresh monitor, 4GB DDR3 ( 1600 MHz ), 120GB SATA SSD, new Hi Power D7 speaker, new Gigasonic soft keyboard, Windows 10 64 Bit Pro update version actives, Intel heavy strong cooler, Aptech AP-445 4 port power strip, and ATX black casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 4th Gen 4GB RAM 120GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★