Desktop PC Core i3 4th Gen 8GB RAM HP 19" Monitor
-15%
Price in Bangladesh
৳10,700
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 4th gen 8gb ram hp 19" monitor in Bangladesh is ৳10,700 only. Buy Desktop pc core i3 4th gen 8gb ram hp 19" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 16%
৳12,700
৳ 10,700
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 4160 4th Gen |
| Processor Speed | 3.50 GHz |
| Main Board | Dell- H81 |
| Monitor | HP 19" LED Full Fresh Monitor |
| RAM | GB DDR-3 ( 1600 MHz ) |
| Hard Disk | 128GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board Graphic |
| Audio / Speaker | Built in speaker |
| Keyboard | New Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | New HP M10 Wired Mouse |
| Casing | Dell Brand ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This Desktop PC has an Intel Core i3 4th generation processor, which generates a speed of 3.50 GHz. It offers a Dell H81 Motherboard, an HP 19" LED Full Fresh Monitor, Intel HD graphics, 8GB DDR3 RAM, 128GB SSD, and a Dell ATX Strong Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 4th Gen 8GB RAM HP 19" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★