Desktop PC Core i3 4th Gen 8GB RAM / 500GB HDD
Price in Bangladesh
৳10,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 4th gen 8gb ram / 500gb hdd in Bangladesh is ৳10,800 only. Buy Desktop pc core i3 4th gen 8gb ram / 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 10,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core i3 4th Gen |
| Processor Speed | 3.70 GHz |
| Main Board | Asus H81 4th Gen |
| Monitor | Dell 19-Inch LED HD color 2 mark (used) |
| RAM | Adata 8GB ddr3 |
| Hard Disk | WD 500GB HDD |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 4GB Graphics HD Built-in |
| Networking | Wi-Fi + Data |
| Keyboard | Hi-Power Keyboard |
| Mouse | HP USB mouse |
| Casing | OVO Brand |
📖 Overview
This PC has an Intel Core i3 4th generation processor that offers a 3.70 GHz speed frequency. It is ideal for official works. It also includes a Dell 19" LED used monitor, Asus H81 4th Gen motherboard, 4GB DDR3 1600MHz, 500GB SSD, 2GB Built-in HD graphics, HP USB mouse, Hi-Power keyboard
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 4th Gen 8GB RAM / 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★