Desktop PC Core i3 4th Gen 4GB RAM / 500GB HDD
-3%
Price in Bangladesh
৳5,200
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 4th gen 4gb ram / 500gb hdd in Bangladesh is ৳5,200 only. Buy Desktop pc core i3 4th gen 4gb ram / 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 4%
৳5,400
৳ 5,200
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 4th Gen |
| Processor Speed | 3.60 GHz |
| Main Board | Biostar-H81 |
| RAM | 4GB DDR-3 1600MHz |
| Hard Disk | 500GB HDD |
| Disk Type | SSD |
| Casing | Space ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This desktop PC arrives with an Intel Core i3 4th generation processor that has a frequency speed of 3.60GHz. The computer also includes a Biostar H81 main board, 4GB DDR-3 RAM, 500GB HDD, a Space ATX Strong casing, and Windows 10 64-bit Pro software.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 4th Gen 4GB RAM / 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★