Desktop PC Core i3 4th Gen 4GB RAM 500GB HDD 19 Inch LED
-8%
Price in Bangladesh
৳10,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 4th gen 4gb ram 500gb hdd 19 inch led in Bangladesh is ৳10,500 only. Buy Desktop pc core i3 4th gen 4gb ram 500gb hdd 19 inch led at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 9%
৳11,500
৳ 10,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-4130T 4th Generation Processor |
| Processor Speed | Base Frequency 3.40GHz, 3M Cache |
| Main Board | Esonic H-81M |
| Monitor | 19" LED |
| RAM | 4GB DDR3 1600BUS |
| Hard Disk | 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 4400 |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | RJ45 Connector, LAN Port |
| Keyboard | USB Standard Keyboard |
| Mouse | USB Optical Mouse |
| Modem | 2G / 3G / 4G Support |
| Casing | Gigasonic casing |
📖 Overview
Desktop PC has Intel core i3-4130T 4th generation processor, Intel chip H81 main board, 4 GB DDR3 RAM, 500 GB hard disk, and 19-inch monitor.
5.0
★★★★★
3 reviews
Q
Rs Tuhin
26 March 2025 07.29 PM
Freefire khela jabe ei pc diye???
জি স্যার, যাবে।
R
SB Bablu
06 June 2020 07.17 PM
Overall
★★★★★
please confirm.
R
SB Bablu
06 June 2020 07.15 PM
Overall
★★★★★
is home delivery availabl..?
R
Masud rana
19 April 2019 09.46 AM
Overall
★★★★★
Super Desktop PC. I love it.. Kintu same na hole amar bash khaowa lagbe...