Desktop PC Core i3 4th Gen 4GB RAM / 500GB HDD
-11%
Price in Bangladesh
৳7,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 4th gen 4gb ram / 500gb hdd in Bangladesh is ৳7,500 only. Buy Desktop pc core i3 4th gen 4gb ram / 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 12%
৳8,500
৳ 7,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 4th Generation |
| Processor Speed | 3.40GHz up to 3.60GHz |
| Main Board | Asus GA-H81M-DS2 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | Samsung 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 500GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-In On Board 2GB HD Graphic |
| Networking | LAN, USB, Wi-Fi |
| Keyboard | USB Standard Keyboard |
| Mouse | HP M10 Wired |
| Casing | Gig sonic Micro ATX Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC features Intel Core i3 4th generation processor, Asus GA-H81M-DS2 motherboard, 500GB HDD storage capacity, 4GB DDR3 RAM, 2GB onboard graphics, USB standard keyboard and mouse, Gig sonic Micro ATX casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 4th Gen 4GB RAM / 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★