Desktop PC Core i3. 4th Gen Asus-H81 / 256GB SSD
-5%
Price in Bangladesh
৳17,499
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3. 4th gen asus-h81 / 256gb ssd in Bangladesh is ৳17,499 only. Buy Desktop pc core i3. 4th gen asus-h81 / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 5%
৳18,500
৳ 17,499
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 4th Generation |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Asus-H81 |
| Monitor | A One Tech 22" Full HD LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR-4 ( 2666 MHz ) |
| Hard Disk | 256GB SATA SSD |
| Disk Type | SSD |
| Keyboard | IMICE AN-300 RGB Gaming Keyboard and Mouse Combo |
| Mouse | IMICE AN-300 RGB Gaming Keyboard and Mouse Combo |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This desktop PC features an Intel Core i3 4th Generation processor, a Asus-H81 main board, a One Tech 22" Full HD LED monitor, 8GB DDR-4 RAM, 256GB SATA SSD, an IMICE AN-300 RGB Gaming keyboard and mouse combo, Windows 10 64 Bit Pro software, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3. 4th Gen Asus-H81 / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★