Desktop PC Core i3 4th Gen 8GB RAM 19" China Monitor
-13%
Price in Bangladesh
৳15,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 4th gen 8gb ram 19" china monitor in Bangladesh is ৳15,500 only. Buy Desktop pc core i3 4th gen 8gb ram 19" china monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 14%
৳18,000
৳ 15,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 4th Gen |
| Processor Speed | 3.6 GHz, 3 MB Cache Memory |
| Main Board | Esonic-81 |
| Monitor | 19" China Monitor |
| RAM | 8GB DDR3 |
| Hard Disk | 120GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built in 2GB Graphics |
| Keyboard | USB Keyboard |
| Mouse | USB Mouse |
| Casing | RGB Gaming Case |
📖 Overview
This Desktop PC has an Intel core i3 4160 processor, Esonic-81 motherboard, 8GB DDR3 RAM, 120GB SSD, 4GB built-in graphics card, and RGB gaming casing with power supply. Also, it includes a USB keyboard and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 4th Gen 8GB RAM 19" China Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★