Desktop PC Core i3 6th Gen 8GB RAM 128GB SSD
Price in Bangladesh
৳10,200
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 6th gen 8gb ram 128gb ssd in Bangladesh is ৳10,200 only. Buy Desktop pc core i3 6th gen 8gb ram 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 10,200
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 6th Gen |
| Processor Speed | Up to 3.50GHz |
| Main Board | Gigabyte H-110M |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 2GB on Board |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | 100/1000MBPS Lan Port/Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | OVO casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
The desktop PC comes with some amazing features such as an Intel Core i3 6th generation processor, up to 3.50GHz processor speed, HD Audio Port, 100/1000Mbps LAN Port/Ethernet networking, 8GB RAM, 120GB SSD, USB standard keyboard & mouse, Windows software, and an OVO casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 6th Gen 8GB RAM 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★