Desktop PC Core i3 6th Gen 16GB RAM & 512GB SSD
-25%
Price in Bangladesh
৳13,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 6th gen 16gb ram & 512gb ssd in Bangladesh is ৳13,000 only. Buy Desktop pc core i3 6th gen 16gb ram & 512gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 26%
৳17,500
৳ 13,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 6th Gen |
| Processor Speed | 3.70 GHz |
| Main Board | Gigabyte H-110M |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 16GB 2666MHz |
| Hard Disk | 512GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in 8GB Intel HD Graphics |
| Audio / Speaker | |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB standard |
| Casing | ATX Casing |
📖 Overview
This Desktop student PC has an Intel Core i3 6th generation processor, gigabyte H110M motherboard, 16GB RAM, 512GB SATA storage, ATX thermal gaming-looking casing, USB standard keyboard, and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 6th Gen 16GB RAM & 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★