Desktop PC Core i3 6th Gen 8GB RAM / 256GB SSD
-14%
Price in Bangladesh
৳17,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 6th gen 8gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is ৳17,500 only. Buy Desktop pc core i3 6th gen 8gb ram / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 15%
৳20,500
৳ 17,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 6th Gen |
| Processor Speed | 2.7GHz to 3.20GHz |
| Main Board | SPEED H-250 M DS2PV |
| Monitor | Hi-Power 19" |
| RAM | ADATA DDR-3 8 x 2=16GB |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 3GB Built in Graphics Card |
| Optical Drive | N/A |
| Audio / Speaker | Realtek HD |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Casing | Cassing Revenger Bullet 3RGB FAN |
| Software | Windows 10 64 Bit |
📖 Overview
This desktop PC has an Intel Core i3 6th generation processor which speeds from 2.7GHz to 3.20GHz. It offers an SPEED H-250 M DS2PV motherboard. Also, this desktop PC includes a Hi-Power 19" monitor, an Intel 3GB Graphics card built-in onboard, 16GB RAM, and 256GB SSD.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 6th Gen 8GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★