Desktop PC Intel Core i3 7th Gen 16GB RAM
-8%
Price in Bangladesh
৳12,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel core i3 7th gen 16gb ram in Bangladesh is ৳12,800 only. Buy Desktop pc intel core i3 7th gen 16gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 9%
৳14,000
৳ 12,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 7th Generation |
| Processor Speed | 3.9GHz, Up to 4.10GHz |
| Main Board | GIGABYTE H110HD2 |
| RAM | ADATA DDR-4 8 x 2=16GB |
| Hard Disk | 256GB SSD Drive SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 520 |
| Networking | 100/1000GBPS |
| Keyboard | Hi Power Keyboard |
| Mouse | HP Standard Mouse |
| Casing | OVO J618 B RGB Micro Mesh Gaming Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC features Intel Core i3 7th generation processor, 256GB SSD, 16GB DDR4 RAM, GIGABYTE H110HD2 motherboard, standard USB keyboard and mouse, Intel HD Graphics 520, Giga-Sonic RGB Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i3 7th Gen 16GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★