Desktop PC Core i3 7th Gen 8GB RAM / 128GB SSD
-9%
Price in Bangladesh
৳10,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 7th gen 8gb ram / 128gb ssd in Bangladesh is ৳10,000 only. Buy Desktop pc core i3 7th gen 8gb ram / 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 9%
৳11,000
৳ 10,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-7100 7th Generation |
| Processor Speed | 3.40 GHz, 3M Cache |
| Main Board | Motherboard H-110M |
| RAM | 8GB DDR4 2400 Bus |
| Hard Disk | 128GB SATA SSD |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Graphics Intel HD 630 |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | 100/1000MBPS Lan Port |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | Casing Mini Used black Colure |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC features Intel Core i3-7100 7th generation powerful processor with built-In 4GB graphics card. The desktop included AData 8GB DDR4 RAM, 128GB SSD storage, and an H-110M Motherboard.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 7th Gen 8GB RAM / 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★