Desktop PC Core i3 8th Gen 8GB RAM 256GB SSD
-12%
Price in Bangladesh
৳13,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 8th gen 8gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳13,500 only. Buy Desktop pc core i3 8th gen 8gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 13%
৳15,500
৳ 13,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core i3-8100 8th Gen |
| Processor Speed | Up to 3.60 GHz |
| Main Board | Esonic H110DA1 |
| RAM | ADATA 8GB RAM 266BUS |
| Hard Disk | 256GB SSD Drive SATA |
| Disk Type | SSD |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | HP |
| Casing | ATX RGB Casing & Power Supply |
📖 Overview
This Desktop PC comes with a powerful Intel core i3-8100 8th generation processor that has a speed up to 3.60 GHz, Esonic H110DA1 motherboard, ADATA 8GB RAM 266BUS, 256GB SSD Drive SATA Hard Disk, USB Standard keyboard, HP mouse, ATX RGB Casing & Power Supply.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 8th Gen 8GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★