Desktop PC Core i3 9th Gen 16GB RAM
-10%
Price in Bangladesh
৳16,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 9th gen 16gb ram in Bangladesh is ৳16,500 only. Buy Desktop pc core i3 9th gen 16gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 11%
৳18,500
৳ 16,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-9100 9th Generation |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 4.20GHz |
| Main Board | Motherboard Colorful H-310M ED3-M2 |
| RAM | RAM 16GB 8 x 2 |
| Hard Disk | HDD 1TB or SSD 256GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel UHD 630 Graphics Card |
| Audio / Speaker | HD Realtek Sound Port |
| Networking | 100/1000GBPS |
| Keyboard | Combo Xtreme USB |
| Mouse | Combo Xtreame USB |
| Modem | Combo Xtreame USB |
| Casing | Xpress Brand / Giga sonic |
📖 Overview
This PC comes with an Intel core i3 9th generation processor, colorful H-310M ED3-M2 motherboard, 16GB RAM, 256GB SSD or 1TB HDD, Intel UHD 630 graphics, Combo Xtreme USB mouse & keyboard, Xpress Brand / Giga sonic cashing, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 9th Gen 16GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★