Desktop PC Core i5 10th Gen 8GB RAM / 250GB SSD
-4%
Price in Bangladesh
৳31,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 10th gen 8gb ram / 250gb ssd in Bangladesh is ৳31,000 only. Buy Desktop pc core i5 10th gen 8gb ram / 250gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 5%
৳32,500
৳ 31,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-10400 10th Gen |
| Processor Speed | 2.90GHz up to 4.60GHz |
| Main Board | Asrock H-510M -HDV/M.2 |
| Monitor | Monitor 19" LED Giga sonic |
| RAM | DDR4 3200 Bus 8GB |
| Hard Disk | NVME HP SSD 250GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Graphics intel UHD 630 |
| Audio / Speaker | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbit/100 Mbit) |
| Networking | 100/1000MBPS |
| Keyboard | Hi Power X1 |
| Mouse | HP USB |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | RGB Casing Mini Gaming OVO 2 fan Front Side |
| Software | 7,8.1,10 Support |
📖 Overview
This desktop PC brings an Intel Core i5 10th generation processor, 8GB RAM, and 250GB SSD storage capacity and the processor can generate a maximum turbo frequency of 4.60GHz. Additionally, It contains an Asrock H-510M mainboard, 19" LED Giga sonic monitor, HP USB mouse, Hi-Power X1 keyboard, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 10th Gen 8GB RAM / 250GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★