Desktop PC Core i5 10th Gen 256GB SSD 16GB RAM
Price in Bangladesh
৳39,999
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i5-10500 10th Gen |
| Processor Speed | 3.10 GHz Up to 4.50 GHz, Cores-6 & Threads-12, 12 MB Smart Cache |
| Main Board | Gigabyte H510M H |
| Monitor | Starex 19 inch LED |
| RAM | AData 16GB DDR4, 2666MHz |
| Hard Disk | Kingspece 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 8GB Graphics HD |
| Optical Drive | Yes |
| Audio / Speaker | Realtek Audio |
| Networking | Realtek GbE LAN Chip (1 Gbit/100 Mbit) |
| Keyboard | Yes |
| Mouse | Yes |
| Casing | Gigason |
| Software | Windows |
| Other Features | ATX 24 pin 550watt |
📖 Overview
Gaming Desktop PC has a Core i5-10500 10th gen processor with 2.90 GHz up to 4.30 GHz cores-6, threads-12, and 12 MB smart cache. It includes a Starex 19 inch LED display, 256GB SSD, and 8GB of DDR4 memory operating at 2666MHz.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 10th Gen 256GB SSD 16GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★