Desktop PC Core i5 10th Gen 8GB RAM / 128GB SSD
-5%
Price in Bangladesh
৳25,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 10th gen 8gb ram / 128gb ssd in Bangladesh is ৳25,000 only. Buy Desktop pc core i5 10th gen 8gb ram / 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 6%
৳26,500
৳ 25,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 10th Gen |
| Processor Speed | up to 4.30 GHz 12M Cache |
| Main Board | Asrock H-510M |
| Monitor | Not Included |
| RAM | Adata 8GB DDR4 |
| Hard Disk | King Fast 128GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Graphics Intel UHD 630 |
| Audio / Speaker | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbit/100 Mbit) |
| Networking | 100/1000MBPS |
| Keyboard | Hi Power X1 |
| Mouse | HP USB |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | Gigsonic Brand Micro ATX |
📖 Overview
Desktop PC has Intel Core i5 10th generation processor with Intel UHD graphics 630, 128GB SSD storage capacity, 8GB DDR4 memory, Asrock H-510M motherboard, and USB keyboard and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 10th Gen 8GB RAM / 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★