Desktop PC Core i5 11th Gen 8GB RAM & 256GB SSD
-9%
Price in Bangladesh
৳52,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 11th Gen |
| Processor Speed | 2.60 GHz to 4.40 GHz & 12M Cache |
| Main Board | Gigabyte H510M H 11th Gen |
| Monitor | Xiaomi Redmi 21.45-inch FHD |
| RAM | PNY 8GB DDR4, 3200 MHz |
| Hard Disk | HP EX900 M.2 250GB PCIe NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 630 |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | OVO ATX Tharmal |
| Software | Windows |
📖 Overview
This desktop PC included Intel Core i5 11th generation processor, AData 8GB DDR4 RAM, 256GB NVME M.2 SSD, Gigabyte H510M H 11th generation motherboard, OVO ATX thermal casing and Xiaomi MI 21.45" FHD monitor, and USB wired combo mouse, keyboard.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 11th Gen 8GB RAM & 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★