Desktop PC Core i5 12th Gen 16GB RAM & 256GB SSD
-12%
Price in Bangladesh
৳28,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-12500 12th Gen |
| Processor Speed | 2.50 GHz Up to 4.40 GHz |
| Main Board | LGA 1700 Yuanm H610M-HVMD Pro |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Audio / Speaker | Built in speaker |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | RGB Standard USB Wired |
| Mouse | RGB Standard USB Wired |
📖 Overview
This Desktop PC includes an Intel Core i5 12th generation processor with 4.40ghz speed, LGA 1700 Yuanm H610M-HVMD Pro Motherboard, 16GB of DDR4 RAM, 256GB SSD, RGB Standard USB Wired Keyboard and a Built-in speaker.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 12th Gen 16GB RAM & 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★