Desktop PC Core i5 1st Gen 4GB RAM 500GB HDD
-12%
Price in Bangladesh
৳8,730
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 1st Generation |
| Processor Speed | Up to 3.20 GHz |
| Main Board | Intel-H55 |
| Monitor | LG 19" Full Fresh Flatron W1942T Monitor |
| RAM | 4GB DDR3 (1333 MHz) |
| Hard Disk | 500GB SATA Hard Disk |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board Graphic |
| Audio / Speaker | New Hi Power D7 Speaker |
| Networking | New Aptech AP-Wa103N 300 Mbps Mini Wireless N USB Adapter |
| Keyboard | New Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | New HP M10 Wired Mouse |
| Casing | Maxin ATX Casing |
📖 Overview
This Desktop PC comes with some amazing features such as an Intel Core i5 1st generation processor, up to 3.20 GHz processor speed, Intel-H55 motherboard, LG 19" full fresh Flatron W1942T monitor, 4GB DDR3 (1333 MHz) RAM, 500GB SATA HDD Hard Disk, 2GB build-in HD board graphics, new Hi Power D7 speaker, new Aptech AP-Wa103N 300 Mbps mini wireless & USB adapter, new Gigasonic soft keyboard, new HP M10 wired mouse, and Maxin ATX casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 1st Gen 4GB RAM 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★