Desktop PC Core i5 2nd Gen 4GB RAM 120GB SSD
-11%
Price in Bangladesh
৳7,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 2nd gen 4gb ram 120gb ssd in Bangladesh is ৳7,500 only. Buy Desktop pc core i5 2nd gen 4gb ram 120gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 12%
৳8,500
৳ 7,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-2400 2nd gen |
| Processor Speed | 6M Cache, 3.10 GHz up to 3.40 GHz |
| Main Board | Intel Chip H-61M |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 120GB WD Green SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 2000 |
| Audio / Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | LAN 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | Giga Sonic USB standard |
| Mouse | Lenovo USB standard |
| Modem | 4G support |
| Casing | Giga Soinc mini ATX |
📖 Overview
This computer PC has an Intel Core i5 2nd generation processor, 120GB SSD, 4GB RAM, ATX casing, Giga Sonic USB standard keyboard, and standard USB mouse.
5.0
★★★★★
1 review
R
A.S. Sikder
15 April 2020 09.24 PM
Overall
★★★★★
Monitor কোন ব্রান্ড এবং কিভাবে নেয়া যাবে?
Please call at the given hotline number for details.