Desktop PC Core i5 2nd Gen 500GB HDD 19" LED Monitor
-14%
Price in Bangladesh
৳11,600
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 2nd gen 500gb hdd 19" led monitor in Bangladesh is ৳11,600 only. Buy Desktop pc core i5 2nd gen 500gb hdd 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 14%
৳13,500
৳ 11,600
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-2400 2nd Generation |
| Processor Speed | up to 3.40 GHz 6M Cache |
| Main Board | Intel Chipset H61M |
| Monitor | 19 Inch LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR3 |
| Hard Disk | 500GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 2000 |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Standard Keyboard |
| Mouse | USB Optical Mouse |
| Modem | 2G / 3G / 4G Support |
| Casing | ATX Standard Casing |
📖 Overview
Desktop PC features Intel Core i5-2400 2nd generation processor, 8GB RAM, 500GB hard disk drive, 19" LED monitor, 500watt power supply, USB standard keyboard, and optical mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 2nd Gen 500GB HDD 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★