Desktop PC Core i5 2nd Gen 8GB DDR3 / LG 19" LED
-9%
Price in Bangladesh
৳10,830
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 2nd gen 8gb ddr3 / lg 19" led in Bangladesh is ৳10,830 only. Buy Desktop pc core i5 2nd gen 8gb ddr3 / lg 19" led at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 10%
৳12,000
৳ 10,830
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 2nd Generation |
| Processor Speed | 2.80GHz |
| Main Board | Gigabyte-H61 |
| Monitor | LG 19" LED Full Fresh Monitor |
| RAM | 8GB DDR-3 (1600 MHz) |
| Hard Disk | 256GB SATA SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board Graphic |
| Audio / Speaker | Hi Power D7 Speaker (New) |
| Networking | Aptech AP-Wa103N 300 Mbps Mini Wireless N USB Adapter |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard (New) |
| Mouse | HP M10 Wired Mouse (New) |
| Casing | Gigasonic ATX Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro Update Version Actived |
📖 Overview
This idesktop PC appears with an Intel Core i5 2nd Generation processor, a Gigabyte-H*61 main board, a LG 19" LED monitor, 8GB DDR-3 RAM, 256GB SATA SSD hard disk, 2GB built-in HD graphics card, Hi Power D7 speaker, New aptech AP-Wa103N 300 Mbps Mini Wireless N USB adapter, Gigasonic soft keyboard, HP M10 wired mouse, Gigasonic ATX casing, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 2nd Gen 8GB DDR3 / LG 19" LED and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★