Desktop PC Core i5 2nd Gen 4GB RAM Samsung 19" Monitor
Price in Bangladesh
৳8,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 2nd gen 4gb ram samsung 19" monitor in Bangladesh is ৳8,500 only. Buy Desktop pc core i5 2nd gen 4gb ram samsung 19" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 8,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-2400S |
| Processor Speed | Base frequency 2.90GHz |
| Main Board | Intel-H61 |
| Monitor | Samsung 19" LCD Full Fresh Monitor |
| RAM | 4GB DDR-3 ( 1600 MHz ) |
| Hard Disk | 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 2000 |
| Keyboard | New HP M10 Wired Mouse |
| Mouse | New Gigasonic Soft Keyboard |
| Casing | ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This desktop has a Core i5 2nd generation processor with a 2.90GHz speed and a 6 MB cache. It has an Intel H61 motherboard. Also, RAM is 4GB and 500GB HDD with Intel HD Graphics 2000. This desktop features a Samsung 19" LCD full HD monitor, Realtek port sound, a standard high-power keyboard, a new Gigasonic soft keyboard and a new HP M10 Wired USB mouse, and an ATX Strong casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 2nd Gen 4GB RAM Samsung 19" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★